Ισόπαλος άνευ τερμάτων ο αγώνας του Τηλυκράτη - Σημαντική νίκη ξανά για τον Οδυσσέα Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Ιαν 31st, 2010

Ισόπαλος άνευ τερμάτων ο αγώνας του Τηλυκράτη – Σημαντική νίκη ξανά για τον Οδυσσέα

Ισόπαλος χωρίς τέρματα έληξε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Περάματος ο αγώνας του Τηλυκράτη με αντίπαλο την τοπική ομάδα Προοδευτική Περάματος στη 19η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Περιφερειακού πρωταθλήματος. Ο αγώνας έγινε σε ένα βαρύ γήπεδο που αντικειμενικά δυσκόλεψε τις προσπάθειες και των δυο ομάδων «για καλή μπάλα».

Μετά το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα της Λευκάδας φαίνεται να χάνει οριστικά πλέον το εισιτήριο της ανόδου… και περνάει στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα απέχοντας 11 βαθμούς από τον πρωτοπόρο του ομίλου Ναυπακτιακό Αστέρα. Η άνοδος βέβαια δεν έδειχνε να είναι ευθύς εξαρχής μέσα στους δεδηλωμένους στόχους της ομάδας.

Ο νεοαποκτηθείς -κατόπιν εισηγήσεως του προπονητή Γιάννη Γούναρη- από την Κατοριά Νίκος Μήτρου έπαιξε για πρώτη φορά στο ματς αυτό με τα χρώματα του Τηλυκράτη. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χ. Παναγιωτίδης από της ΕΠΣ Φλώρινας, με βοηθούς τους Ναούμ και Κρομηλίδη από την ίδια Ένωση και παρατηρητής ο Χρ. Καστρινός από την Κέρκυρα.

Τηλυκράτης Λευκάδας: Σταματέλος, Κατσαμπίρης, Σχίζας, Σαλαπάτας, Χριστοδούλου, Δομάζος, Λαζαρίδης, Κτενάς, Θεράπος, Γραμματικόπουλος, Μήτρου ( 65’ Ανδρώνης).

Σημαντική νίκη με σκορ 3-1 πέτυχε στο Δημοτικό Στάδιο Νυδριού με αντίπαλο την ομάδα της Ανατολής ο Οδυσσέας, η άλλη ομάδα της Λευκάδας που αγωνίζεται στο Περιφερειακό πρωτάθλημα. Μετά τις καλές εμφανίσεις στα τελευταία παιγνίδια η ομάδα του Νυδριού πέρασε στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα εξασφαλίζοντας μια ικανοποιητική απόσταση ασφάλειας από τη ζώνη υποβιβασμού.

Τα γκολ για τον Οδυσσέα σημείωσαν: στο 5′ λεπτό ο Γαζής Σ., στο 23′ λεπτό ο Γεωργάκης μετά από εύστοχο χτύπημα πέναλτι και στο 42′ λεπτό πάλι ο Γαζής Σ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κ. Τόμπρος από την ΕΠΣ Κέρκυρας, με βοηθούς τους Μαλαχά και Κουρσάρη από την ίδια Ένωση και παρατηρητής διαιτησίας ο Η. Κωτούλας από τα Τρίκαλα.

Οδυσσέας Νυδριού: Ευαγγελινός, Καλογέρης Στ., Αρέθας, Ξενάκης (88΄ Γαζής Ι.), Γεωργάκης, Καμάρας, Καλογέρης Τ., Ψευτογιώργος, Κοσμάς, Λουίζος (75 Κονιδάρης), Γαζής Σ. (65΄ Ορφανίδης).

Αφήστε το σχόλιό σας

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.