Ισόπαλο 1-1 το ματς του Τηλυκράτη με τον Εθνικό Φιλιππιάδας | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News

Ισόπαλο 1-1 το ματς του Τηλυκράτη με τον Εθνικό Φιλιππιάδας

2

Χωρίς νικητή έληξε σήμερα, Κυριακή 19 Μάρτη 2017, το παιχνίδι στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας ανάμεσα στον Τηλυκράτη και τον Εθνικό Φιλιππιάδας, οι οποίοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο ματς της 23ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Το γκολ για τον Τηλυκράτη σημείωσε στο 60΄ λεπτό ο Ιασωνίδης ενώ ο Τηλυκράτης έμεινε λίγο αργότερα με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Πολυχρονάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στην συνέντευξη τύπου μετά τον αγώνα ο προπονητής του Τηλυκράτη Ανδρέας Παντζιαράς δήλωσε:

δηλωσεις_Παντζιαρα

«Ήταν ένα παιγνίδι που το θέλαμε πάρα πολύ. Θέλαμε με το σημερινό παιγνίδι να διπλασιάζαμε τις νίκες μετά το νικηφόρο αποτέλεσμα με τη Νίκη Βόλου. Είχαμε παρά πολύ άγχος χωρίς λόγο. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο μόνο οι φανέλες υπήρχαν στο γήπεδο από τη δικιά μας ομάδα. Δεν μπορώ να βρω κανένα διακριθέντα. Απέναντι σε μια ομάδα που μας περίμενε στο μισό γήπεδο και έβγαινε στις αντεπιθέσεις μείναμε χωρίς λόγο πίσω στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξαμε το σχηματισμό μας. Προσπαθήσαμε να πιέσουμε πιο ψηλά, κλέψαμε μπάλες και δημιουργήσαμε κάποιες ευκαιρίες. Μείναμε με 10 παίκτες από μία κάρτα, η οποία δεν υπάρχει γιατί έχει γίνει μπροστά σε μένα. Και από το 60΄ και μετά, αφού μείναμε με 10 παίκτες, νομίζω ότι δικαιούμαστε τη νίκη.

Έχουμε δυο κλασικές ευκαιρίες με τον Γεωργάκη και τον Μακρυγιάννη. Μας στοίχησαν οι απουσίες και των τριών παιδιών, γιατί και εμείς στον πάγκο είχαμε δύο παιδιά 15 χρονών. Συνεχίζουμε την προσπάθεια. Έχουμε πει ότι όλα τα παιγνίδια για μας είναι παιγνίδια εξέλιξης για τους ποδοσφαιριστές. Σήμερα όμως πραγματικά νομίζω ότι αντί να κάνουμε ένα βήμα μπροστά κάναμε ένα βήμα πίσω. Θα ήθελα λίγο να σταθώ σε δύο φάσεις. Η μία είναι η κόκκινη του Πολυχρωνάκη που δεν υπάρχει και η δεύτερη είναι ένα χέρι που κάνει ο Μπαστάνης, μπροστά στο πάγκο μας πάλι, που ο διαιτητής δεν του δίνει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Σίγουρα ο διαιτητής δεν έχει κρίνει το αποτέλεσμα αλλά σε όλο το δεύτερο γύρο έχουμε μείνει στα πέντε από τα εννέα παιγνίδια με λιγότερο παίκτη. Κάτι για το οποίο δεν φημιζόμαστε. Δεν είμαστε καμία ομάδα που να παίζει αντιαθλητικά. Έτσι είναι κρίμα για την προσπάθεια που γίνεται. Να ευχηθώ στον Εθνικό Φιλιππιάδας καλή συνέχεια και να πετύχει τον στόχο του».

Δείτε στο βίντεο τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα Τηλυκράτης Λευκάδας-Εθνικός Φιλιππιάδας.