Νικηφόρο ξεκίνημα επί των Εσπερίδων στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 για τη Νίκη | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Οκτ 15th, 2017

Δηλώσεις Θ. Ζαβιτσάνου Έλενας Τσινέκε και Hailey Dunham μετά τον αγώνα

niki_lefkadas

Με το δεξί στη νέα Α1 Γυναικών μπήκε η Γυναικεία Ομάδα της Νίκης Λευκάδας που επικράτησε με σχετική ευκολία του Πρωταθλήματος της Α1 των Εσπερίδων Καλλιθέας με σκορ 75-64.

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο στο οποίο οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, τα κορίτσια του Νίκου Δουβίτσα πήραν διψήφια διαφορά (30-18) στα μέσα της δεύτερης περιόδου. Η διαφορά εκτοξεύτηκε στο +20 (48-28) στην αρχή της τρίτης περιόδου, όμως οι φιλοξενούμενες με ένα σερί 3-15 μείωσαν στους οκτώ πόντους (51-43). Στα τελευταία λεπτά η τοπική ομάδα της Λευκάδας πάτησε γκάζι φτάνοντας στο +14 (68-54) και δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης. Από τις «Λευκαδίτισσες» ξεχώρισαν επιθετικά οι Ντάναμ και η Τσινέκε.

Τα δεκάλεπτα: 17-16, 42-28, 62-50, 75-64

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Τελίδου 3 (1), Τσινέκε 18 (3), Whitted 10, Τσαμπούρη 10 (2), Dunham 20, Austria 11 (1), Τσέρου, Μπάρκα Α., Κοντογεώργου 3 (1)

Εσπερίδες Καλλιθέας (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη, Moorer 15, Δανούση 3, Ευμορφοπούλου 10 (1), Λουκάτου, Στεφάτου 6 (2), Καψοκoλη, Λίτσι 8, Ζότοβα 2, Φάρου, Luna-Castro 20 (2)

Δηλώσεις που παραχώρησαν ο β΄ προπονητής κ. Θωμάς Ζαβιτσάνος και οι αθλήτριες της ομάδας μας Έλενα Τσινέκε και Hailey Dunham μετά τη νίκη της ομάδας επί των Εσπερίδων:

Αφήστε το σχόλιό σας

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.