Έχασε από τον Πρωτέα στο Κλειστό της Βούλας η Νίκη | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Απρ 1st, 2018

Έχασε από τον Πρωτέα στο Κλειστό της Βούλας η Νίκη

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Παρόλο το πολύ καλό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο, η Γυναικεία Ομάδα της Νίκης Λευκάδας δεν μπόρεσε να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα στο Κλειστό της Βούλας. Ηττήθηκε από τον Πρωτέα με σκορ 73-63.

SAM_2290

Η Νίκη μπήκε με πολύ καλό ρυθμό στο παιχνίδι και προηγήθηκε μέχρι και με 10 πόντους (9-19) λίγο πριν τη λήξη της α’ περιόδου. Ο Πρωτέας μείωσε στο σκορ (33-35 στο 20′) και με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου προσπέρασε (41-39 στο 23′), ο αγώνας εξελίχθηκε σε ντέρμπι για γερά νεύρα, με τις γηπεδούχες να παίρνουν στο τέλος μια μικρή διαφορά ασφαλείας υπέρ τους και να κερδίζουν το ματς.

SAM_2287

Εκπληκτικό παιχνίδι για λογαριασμό της λευκαδίτικης ομάδας έκανε η Χέιλι Ντάναμ με 27 πόντους. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου τραυματίστηκε στο κεφάλι (ευτυχώς όχι σοβαρά) η Παναγιώτα Τσαμπούρη, μετά από μια σύγκρουση που είχε με παίκτρια της αντίπαλης ομάδας.

Τα δεκάλεπτα: 15-20, 33-35, 58-52, 73-63

Πρωτέας Βούλας (Σαββάτης): Καρλάφτη 3, Γκόβαν 21, Κολλάτου 7, Καμπουράκη 2, Ντέλβα 16, Τζόουνς 13, Μυλωνάκη, Χατζηγιακουμή 7, Αναστασοπούλου Μ. 4, Αναστασοπούλου

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Τελίδου 8, Τσινέκε 10, Γουάιτιντ 6, Τσαμπούρη, Ντάναμ 27, Όστρια 7, Τσέρου 5, Κοντογεώργου

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.