Έχασε στον εξ αναβολής αγώνα από την ΑΕ Λευκίμμης ο Τηλυκράτης | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Δεκ 23rd, 2018

Έχασε στον εξ αναβολής αγώνα από την ΑΕ Λευκίμμης ο Τηλυκράτης

22_12-aelefkimis

Η ΑΕ Λευκίμμης στο εξ αναβολής (από 18/11) παιγνίδι της 8ης αγωνιστικής νίκησε στο ντέρμπι τον Τηλυκράτη Λευκάδας με 3-1 και πέρασε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Αν μάλιστα την τελευταία αγωνιστική του α΄ γύρου (6/1/2019) κερδίσει το ματς με τον Μ. Αλέξανδρο θα πιάσει κορυφή, αφού ο Μακεδονικός Φούφα θα κάνει το ρεπό του.

Στο ντέρμπι της Λευκίμμης η ΑΕΛ μπήκε πολύ δυνατά, κέρδισε πέναλτι στο 11΄ και το αξιοποίησε ο Τσεβανέδης για το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Τηλυκράτης κατάφερε να ισοφαρίσει στο 62΄ με τον Γεωργάκη, αλλά η πολύ καλή ΑΕΛ στο 71΄ πήρε και πάλι προβάδισμα στο σκορ με τον Α. Παπαδόπουλο. Στις καθυστερήσεις ο Τσόφλιος έκανε το τελικό 3-1.