Το πέντε στα πέντε στον δεύτερο γύρο έκανε κόντρα στον Σπόρτιγκ Nobell η Νίκη | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Σα, Μαρ 2nd, 2019

Το πέντε στα πέντε στον δεύτερο γύρο έκανε κόντρα στον Σπόρτιγκ Nobell η Νίκη

47c577fb85741559ff0a5f1aaf13bbfd_L

Το 5/5 στον δεύτερο γύρο και την έκτη διαδοχική νίκη πέτυχε η Νίκη Λευκάδας στο πρωτάθλημα της Α1. Η λευκαδίτικη γυναικεία ομάδα επικράτησε εντός έδρας το μεσημέρι του Σαββάτου του Σπόρτιγκ Nobell με σκορ 66-44.

Η Νίκη στα πρώτα είκοσι αγωνιστικά λεπτά δυσκολεύτηκε και ήταν αρκετά άστοχη, σε έναν αγώνα με χαμηλό τέμπο που ευνοούσε την ομάδα των Πατησίων. Το υποτονικό πρώτο ημίχρονο ακολούθησε μια εξαιρετική εμφάνιση στην επανάληψη. Στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκη πάτησε γκάζι, ξέφυγε στο σκορ και πήρε μια σημαντική νίκη, με την οποία παραμένει στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Δεκάλεπτα: 17-16, 31-27, 53-37, 66-44

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας-Ζαβίτσάνος): Τσινέκε Κ. 2, Τσινέκε Ε. 13, Σύρρα, Παπαμιχαήλ 4, Γουόκερ 17 (11 ριμπ), Μπαλτά 4, Σμιθ 9, Νάιτ 15, Μαρίνη Φ. 2

Σπόρτιγκ (Σόφτσης): Μαγγίνα, Λιούις 10, Σαλιάι, Δανδουλάκη 1, Ζυκάι, Φουράκη Σ. 8, Κουγιάνου, Ράιτ 10, Μούρερ 13, Μαρίνη Κ. 2