Έχασε από τον ΠΑΟΚ Κυανά στη Θεσσαλονίκη η Νίκη | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Απρ 14th, 2019

Έχασε από τον ΠΑΟΚ Κυανά στη Θεσσαλονίκη η Νίκη

niki_PAOK

Η Νίκη Λευκάδας γνώρισε την ήττα με σκορ 80-71 από τον δεύτερο της βαθμολογίας ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στην Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο της 21ης και προτελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Μπάσκετ.

Σε ένα ματς με χαλαρές άμυνες και υψηλό σκορ, η λευκαδίτικη ομάδα ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο, με τον Δικέφαλο όμως να κάνει ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο και να παίρνει μια διαφορά ασφαλείας υπέρ του, την οποία διατήρησε μέχρι τέλους.

Η ήττα αυτή καθυστερεί τη μαθηματική εξασφάλιση της τέταρτης θέσης της κανονικής περιόδου.

Δεκάλεπτα: 26-22, 38-39, 64-53, 80-71

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Αγγελίδης): Λύμουρα 18 (4), Κωτούλα 2, Κριμίλη 3 (1), Ταρπάγκου 2, Καρακούλα, Γκόβαν 14 (2), Τζάκσον 28 (1), Γουίλιαμς 13

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας-Ζαβιτσάνος): Τσινέκε Κ. 11 (1), Τσινέκε Ε. 17 (2), Σύρρα 1, Παπαμιχαήλ 8, Γουόκερ 16 (1), Μπαλτά 8 (2), Σμιθ 5 (1), Νάιτ 5 (1)