Έχασε από τον Κεραυνό Θεσπρωτικού στο Νυδρί η γυναικεία ομάδα του Πανλευκάδιου | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Δεκ 15th, 2019

Έχασε από τον Κεραυνό Θεσπρωτικού στο Νυδρί η γυναικεία ομάδα του Πανλευκάδιου

1_panlefkadios_thesprotiko

Ηττήθηκε με σκορ 3-1 από τον Κεραυνό Θεσπρωτικού το απόγευμα της Κυριακής 15 Δεκέμβρη 2019 στο Δημοτικό Στάδιο Νυδριού ο Πανλευκάδιος στην 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο με την λευκαδίτικη ομάδα να επιτυγχάνει πρώτη γκολ με την Αλεξάνδρα Γκίνη προς το τέλος του ημιχρόνου και τον Κεραυνό Θεσπρωτικού να ισοφαρίζει λίγο αργότερο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η φιλοξενούμενη ομάδα κυριάρχησε σε όλη σχεδόν την διάρκεια του αγώνα επιτυγχάνοντας δύο ακόμη τέρματα με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 1-3.

Οι αρχικές συνθέσεις των ομάδων είχαν ως εξής:

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ: ΔΟΥΒΙΤΣΑ Ι., ΧΗΝΤΑ ΜΠ., ΜΕΣΣΗΝΗ ΕΛ., ΓΑΒΡΙΛΗ-ΚΟΛΥΒΑ Α., ΚΟΝΙΔΑΡΗ ΤΑΣ., ΜΑΝΩΛΙΤΣΗ ΑΙΚ., ΠΟΛΙΤΗ Σ-Μ., ΑΡΑΒΑΝΗ ΑΣ., ΚΟΝΔΥΛΑΤΟΥ ΝΙΚ., ΑΡΜΑΤΑ ΔΕΣΠ., ΓΚΙΝΗ ΑΛ.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: ΥΦΑΝΤΗ ΒΑΡ., ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΥ Μ., ΤΑΣΟΥΛΑ Π., ΚΩΛΕΤΣΗ ΑΦ., ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ Σ.-Σ., ΣΙΑΜΑΝΤΑ ΕΛ., ΦΙΝΤΖΟΥ ΠΑΝ., ΑΔΑΜ ΜΑΡ., ΚΑΤΣΑΝΟΥ Α.-Ε., ΓΡΑΒΟΥ Ε.-Ι., ΠΑΠΠΑ Ε-Δ.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 2ο Όμιλο της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών έχουν ως εξής:

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 1-3
ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟΥ ΣΕΙΡΗΝΑ ΑΟ 3-9