Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός απέναντι στη Μπαρτσελόνα | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Σα, Δεκ 28th, 2019

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός απέναντι στη Μπαρτσελόνα

osfp-barchelonaΠηγή: Eurokinissi

Το απόφθεγμα ότι σημασία δεν έχει η νίκη, αλλά η προσπάθεια, επιβεβαίωσε χθες ο Ολυμπιακός, στον τελευταίο αγώνα του 2019 για την Euroleague του μπάσκετ.

Οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν 90-80 από την Μπαρτσελόνα, επί ισπανικού εδάφους, ωστόσο, αυτή τη φορά δεν εμφανίστηκαν αδιάφοροι.

Ο Ολυμπιακός, που πήγε στην Ισπανία χωρίς τον Μιλουτίνοβ, πάλεψε όσο μπορούσε απέναντι σε έναν υπέρτερο αντίπαλο. Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου έδειχνε ότι μπορούσε να διεκδικήσει τη νίκη, όμως, στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ισπανοί πήραν κεφάλι και το διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα.