Νίκες για τις μικτές ομάδες Κ-12 και Κ-14 της ΕΠΣ Π.-Λ. με τις αντίστοιχες της ΕΠΣ Θεσπρωτίας | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Τε, Ιαν 22nd, 2020

82127556_591375684987726_1398124524725075968_n

Στη μάχη του Πανελληνίου Πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών Ομάδων ξαναρίχτηκαν σήμερα, Τετάρτη 22 Ιανουαρίου 2020, στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας «Αθανασία Τσουμελέκα», οι Μικτές ομάδες της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας όπου αντιμετώπισαν τις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣ Θεσπρωτίας.

Στις 12:30 η Μικτή Κ-12 της ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 3-0 για την 4η αγωνιστική κόντρα στην αντίστοιχη της ΕΠΣ Θεσπρωτίας.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, η ομάδα του Κυριάκου Παναγιωτίδη ήταν πιο απειλητική στο πρώτο μέρος, προηγήθηκε στο 18’ με τον Τσόκα να ανοίγει το σκορ με σουτ για την ΕΠΣ Π-Λ για το 1-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, το παιχνίδι εξισορροπήθηκε από τις δυο ομάδες. Η ΕΠΣ Π-Λ βρήκε όμως πάλι δίχτυα στο 15’ του 2ου ημιχρόνου με τον Θεοχάρη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Γρηγορίου για το 2-0. Ενώ ο ίδιος παίχτης στο 28’ έγραψε το 3-0, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΚΑΛΑΜΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

Βοηθοί: ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΚΑΛΥΒΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ,

ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ – ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Παναγιωτίδης): ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΤΕΝΤΕΣ, ΣΚΟΥΤΕΛΑΣ, ΑΤΣΑΣ, ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ, ΒΑΡΖΕΛΗΣ, ΤΣΟΚΑΣ, ΘΕΟΧΑΡΗΣ, ΔΟΥΡΟΣ. ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: ΚΩΤΣΑΝΤΗΣ, ΚΟΥΡΤΗΣ, ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ, ΤΣΙΡΑΣ, ΚΟΛΙΟΣ, ΜΕΙΜΑΡΟΓΛΟΥ.

ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ (Σακαρέλης): ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΚΟΡΟΣ, ΚΟΛΟΒΟΣ, ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ, ΛΩΛΑΣ, ΠΑΣΧΟΣ, ΛΙΑΚΟΣ. ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΣΠΥΡΟΥ, ΣΙΝΤΟΡΗΣ, ΜΠΟΛΩΣΗΣ, ΤΣΙΩΤΑΣ, ΚΟΥΡΝΙΩΤΗΣ.

Στις 14:00 η Μικτή Κ-14 της ΕΠΣ Π-Λ επικράτησε της αντίστοιχης ΕΠΣ Θεσπρωτίας με σκορ 3-1.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι ήταν πιο επιθετικοί στα πρώτα λεπτά του αγώνα και προηγήθηκαν μόλις στο 5’ με γκολ του Ανδρέου, ενώ στο 16’ ο Γαλιάτσος με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0. Μετά την επίτευξη και του δεύτερου τέρματος η Θεσπρωτία δε τα παράτησε. Πήρε μέτρα στο γήπεδο και άρχισε να πιέζει και έφτασε στο γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Σάκκο να διαμορφώνει το 2-1 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-1 με τον Κυριακίδη, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Βοηθοί: ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΚΑΛΥΒΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ, ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

Αφήστε το σχόλιό σας

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.