Super League: Νίκησε στην Τούμπα ο Ολυμπιακός τον ΠΑΟΚ | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Ιουν 7th, 2020

Super League: Νίκησε στην Τούμπα ο Ολυμπιακός τον ΠΑΟΚ

paok-osfpΠηγή: Eurokinissi

Με 0-1, ο Ολυμπιακός έφυγε νικητής από την άδεια Τούμπα, κερδίζοντας τον ΠΑΟΚ στον αγώνα που έγινε για τα πλέι οφ της Super League.

Η ομάδα του Πειραιά πήρε τους τρεις βαθμούς πετυχαίνοντας γκολ στο 1ο ημίχρονο με τον Ελ Αραμπί, έπειτα από ασίστ του Βαλμπουενά. Οι ερυθρόλευκοι ήταν εμφανώς καλύτεροι στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα. Στο 2ο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ κέρδισε μέτρα στο κέντρο, αλλά δεν ήταν απειλητικός. Στο 95ο λεπτό είχε ένα καλό σουτ που πέρασε ελάχιστα έξω από το τέρμα του Ολυμπιακού.

Πλέον η διαφορά των δύο ομάδων αυξήθηκε στους 17 βαθμούς υπέρ του Ολυμπιακού.

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα χιλιάδες θύματα του κορονοϊού. Κατά την προθέρμανση οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ φόρεσαν φανέλα με αντιρατσιστικό μήνυμα με αφορμή το δολοφονία του Τζορτζ Φλόιντ στις ΗΠΑ.