Super League: Διακοπή στο ντέρμπι ΠΑΟΚ – Άρης λόγω επεισοδίων (αναν.) | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Νοε 28th, 2021

Super League: Διακοπή στο ντέρμπι ΠΑΟΚ – Άρης λόγω επεισοδίων (αναν.)

Νικητής ο Άρης στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης – 4 συλλήψεις

paok-arhs-2Πηγή: Eurokinissi

Στην προσωρινή διακοπή του αγώνα, ΠΑΟΚ – Άρης, προχώρησαν οι διαιτητές, δύο λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα στην Τούμπα, κι ενώ το ντέρμπι ήταν 0-1 υπέρ των φιλοξενούμενων με γκολ του Ντανιέλ Μαντσίνι στο 41΄.

Σύμφωνα με την ΕΡΤ, οπαδοί εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο, προκαλώντας αρχικά την παρέμβαση των ΜΑΤ και στη συνεχεία την προσωρινή διακοπή του αγώνα.

Διαιτητές και παίκτες πήγαν στα αποδυτήρια εν αναμονή των οριστικών αποφάσεων.

(902.gr)

paok-arhs-3Πηγή: Eurokinissi

Με 0-1, υπέρ του Άρη, και με 40 λεπτά καθυστέρηση, λόγω επεισοδίων, έληξε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, που διακόπηκε στο 92’ μετά από εισβολή οπαδών στον αγωνιστικό χώρο.

Η αστυνομία έχει προχωρήσει σε τέσσερις συλλήψεις. Όλες οι συλλήψεις έγιναν μέσα στο γήπεδο, όπου οπαδοί του ΠΑΟΚ, αφού πέταξαν δεκάδες αντικείμενα και φωτοβολίδες, εισέβαλαν στο τερέν με συνέπεια να διακοπεί ο αγώνας.

(902.gr με πληροφορίες από: ΑΠΕ-ΜΠΕ)