Έχασε 0-2 από τον Ηρακλή στη Λευκάδα ο Τηλυκράτης (Φωτορεπορτάζ) | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Απρ 29th, 2018

Έχασε 0-2 από τον Ηρακλή στη Λευκάδα ο Τηλυκράτης (Φωτορεπορτάζ)

76_thlykratis_iraklisΤο 0-1 για τον Ηρακλή στο 84΄

Κι εκεί που όλα έδειχναν ότι ο αγώνας θα μπορούσε να λήξει ισόπαλος χωρίς γκολ, ένα εκρηκτικό δίλεπτο λίγο πριν τη λήξη του αγώνα ήταν αρκετό για να σφραγίσει τη νίκη με σκορ 0-2 του Ηρακλή επί του Τηλυκράτη, το απόγευμα της Κυριακής 29 Απριλίου 2018 στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας, στο πλαίσιο της 1ης Αγωνιστικής των αγώνων μπαράζ του 1ου Ομίλου για την άνοδο στη Β΄ Εθνική Κατηγορία.

20_thlykratis_iraklis

Το 0-1 σημειώθηκε από τον Παναγιωτούδη στο 84΄ όταν η μπάλα βρήκε στο δοκάρι ύστερα από χτύπημα φάουλ του Τάι και επανήλθε στον αγωνιστικό χώρο, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο βραζιλιάνος παίχτης των κυανολεύκων σημείωσε με σουτ το τελικό 0-2. Δυνατή για μια ακόμη φορά η εξέδρα του «Γηραιού» που στήριξε από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό την ομάδα τους, παρότι μειονεκτούσε αριθμητικά των φιλάθλων του Τηλυκράτη που είχαν κατακλύσει το Δημοτικό Στάδιο.

1_thlykratis_iraklis

Άριστη η φιλοξενία των γηπεδούχων με τους φιλάθλους του Τηλυκράτη να χειροκροτούν μετά τη λήξη του αγώνα τους παίκτες και των δύο ομάδων, ενώ στην αρχή του αγώνα τιμήθηκε από τον πρόεδρο του Τηλυκράτη κ. Βασίλη Κατωπόδη η φιλοξενούμενη ομάδα με αναμνηστική πλακέτα για τον αγώνα μπαράζ.

81_thlykratis_iraklis

Ο επόμενος αγώνας του Τηλυκράτη είναι στις 2 Μάη με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου εκτός έδρας.