Κέρδισε στη Λευκάδα 2-0 τον ΑΠΣ Ζακύνθου ο Τηλυκράτης | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Μαρ 19th, 2023

Κέρδισε στη Λευκάδα 2-0 τον ΑΠΣ Ζακύνθου ο Τηλυκράτης

8_tilikratis_po_fikis

Κέρδισε τον ΑΠΣ Ζακύνθου με σκορ 2-0 ο Τηλυκράτης την Κυριακή 19 Μάρτη 2023, στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας «Πλάτωνας Γληγόρης», για την 20η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας και συνεχίζει να διατηρεί την πρώτη θέση στον βαθμολογικό πίνακα του ομίλου. Ο αγώνας διεξήχθη παρουσία ισχυρής αστυνομικής δύναμης.

Το γκολ της λευκαδίτικης ομάδας σημείωσε ο Γκουντρουμπής στο 16ο λεπτό του αγώνα ύστερα από εκτέλεση κόρνερ από τον Παπανίκου. Καλή ευκαιρία για να ισοφαρίσουν είχαν οι φιλοξενούμενοι στο 37ο λεπτό όταν ύστερα από σέντρα του Γουσέτη ο Μαρούδας από πολύ κοντά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τηλυκράτης μπήκε δυνατά στον αγώνα και είχε δύο καλές ευκαιρίες στο 51ο λεπτό με τον Γκουντρουμπή και δύο λεπτά αργότερα, στο 53ο λεπτό, με τον Νιφορόπουλο, οποίος μετά από εκτέλεση κόρνερ από τον Παπανίκου σούταρε με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκάρα!

Στο 57ο λεπτό αποβλήθηκε από τον πάγκο του ΑΠΣ Ζακύνθου ο τεχνικός Διευθυντής της ομάδας Σπύρος Φιορεντίνος.

Στο 73ο λεπτό ο Γιαννιώτης διπλασίασε τα τέρματα για τον Τηλυκράτη κάνοντας το 2-0.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε ο παίκτης της Ζακύνθου Μούστα.