Με εξαιρετική επιτυχία οι προβολές του φορητού πλανητάριου στο Αγρίνιο
Όπως ενημερώνει η Αστρονομική και Αστροφυσική Εταιρεία Δυτικής Ελλάδας, με εξαιρετική επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι προβολές του φορητού πλανητάριου στο Αγρίνιο (Φορητό Ψηφιακό Πλανητάριο – Planetarium On The Go), μια διοργάνωση της αστρονομικής εταιρείας σε συνεργασία με το φροντιστήριο ΦΑΣΜΑ υπό την αιγίδα του Δήμου Αγρινίου.
Μικροί και μεγάλοι απόλαυσαν τις 10 προβολές του πλανητάριου και την παρατήρηση των μεγάλων πλανητών πάνω από τον ουρανό του Αγρινίου.
«Χαιρόμαστε ιδιαίτερα για την μεγάλη ανταπόκριση του κοινού, έτσι ο διαρκής σκοπός μας για τη διάχυσης και διάδοση της αστρονομίας για άλλη μια φορά πέτυχε τον σκοπό του και μας δίνει δύναμη ακόμη να συνεχίσουμε την προσπάθειά μας», σημειώνει το ΔΣ της αστρονομικής εταιρείας και εύχεται Χρόνια Πολλά σε όλους καλά Χριστούγεννα με υγεία και δημιουργία.