Ισόπαλος 2-2 ο Τηλυκράτης με τον Ολυμπιακό Β΄ στη Λευκάδα | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Σα, Ιαν 27th, 2024

Ισόπαλος 2-2 ο Τηλυκράτης με τον Ολυμπιακό Β΄ στη Λευκάδα

tilikratis

Iσόπαλος 2-2 με τον Ολυμπιακό Β΄ αναδείχθηκε o Τηλυκράτης το απόγευμα του Σαββάτου 27 Ιανουαρίου 2024 στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας «Πλάτωνας Γρηγόρης» για την 16η αγωνιστική της Super League 2.

Ο Τηλυκράτης προηγήθηκε στο 6΄ λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο Ντοναλντόνι, ενώ τρία λεπρά αργότερα (9΄) ο Ολυμπιακός Β΄ ισοφάρισε με γκολ που σημείωσε ο Βλαχομήτρος.

Στο 54΄ λεπτό του αγώνα ο Βλαχομήτρος έκανε το 1-2 για να ισοφαρίσει ο Τηλυκράτης σε 2-2 στο 63΄ λεπτό του αγώνα με τον Μανσού Φοφανά.

Οι αρχικές συνθέσεις των ομάδων:

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Τζελέπης, Ρουγκάλας, Τέρζι, Νιφορόπουλος, Χατζητερζόγλου, Ζδράβος, Ρίζος, Πέρεζ, Μπελεβώνης, Φοφάνα, Ντοναλντόνι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β΄: Παπαδούδης, Βλαχομήτρος, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός, Κουτσίδης, Κεραμιδάς, Μαρίνος, Κωστούλας, Κεϊτά, Μουζακίτης, Αργυρίου.