Αποτελέσματα Μικτών Ομάδων Κ12 και Κ14 της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με την ΕΠΣ Άρτας | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Τε, Δεκ 11th, 2019

79851591_1021383444920962_83902409465659392_o

Την ήττα από την Πρέβεζα-Λευκάδα γνώρισε η Μικτή ΕΠΣ Άρτας Κ12, με την Κ14 να παίρνει ισοπαλία με 1-1.

Μία ήττα και μια ισοπαλία ήταν ο απολογισμός των σημερινών αγώνων ανάμεσα στις Μικτές Κ12 και Κ14 της ΕΠΣ Άρτας με τις αντίστοιχες της Πρέβεζας-Λευκάδας. Στο πρωινό παιχνίδι, η Μικτή Κ12, δεν τα κατάφερε στην έναρξη των υποχρεώσεών της και ηττήθηκε με 0-1 από τους φιλοξενούμενους χάρη σε γκολ του Άτσα στο 34ο λεπτό, από κοντά, έπειτα από αδυναμία της άμυνας να απομακρύνει.

78962653_1021380704921236_5123504880111058944_o

ΕΠΣ Άρτας (Μαγκάκης): Πήλιος, Μπούκας, Πανάκης, Ευαγγελής, Σιαφάκας, Σένια, Μπακοδήμος, Τσαμπάς, Κολιοσπύρος,
στον πάγκο: Τζουμανίκας, Κοντός, Κουλτούκης, Νούτσος, Καραγιάννης, Μπαλαδήμας

ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας (Παναγιωτίδης) : Πολυχρονόπουλος, Ντέντες, Σκουτέλας, Άτσας, Βαρζέλης, Κωτσαντής, Τσόκας, Θεοχάρης, Δούρος, στον πάγκο : Παπουτσής, Τσίρας, Παπαμμάνος Γ., Παπαμμάνος Δ., Μεϊμάρογλου

Στον μεσημεριανό ματς, οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1. Η Πρέβεζα άνοιξε εκ νέου το σκορ στο 45ο λεπτό, με το Σολδάτο, για να διαμορφώσει το τελικό 1-1 για την Άρτα ο Παπαδημητρίου στο 65ο λεπτό.

ΕΠΣ Άρτας (Μαγκάκης): Χούσος, Αντωνόπουλος, Παραλίκας, Τζουμάκας, Παπαδημητρίου, Ευαγγελής, Νούτσος, Αθανασακόπουλος, Παπανδρέου, Ντόλαν, Αραβανής, στον πάγκο : Γιάννος, Παπαγεωργίου, Παππάς, Λουκούμης, Γιαννούλης, Σιαφάκας, Ευαγγέλου

ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας (Παναγιωτίδης): Χριστάκης, Γαζής, Νάτσιος, Σεργής, Ανδρέου, Λούπας, Μήτσιος, Γαλιάτσος, Τάτσης, Φωτίκας, Κυριακίδης, στον πάγκο : Ζήσης, Παπαστεργίου, Κακαβούλης, Λογοθέτης, Ναστούλης, Σολδάτος, Πιλαφάς