Euroleague Basketball: Νικητής έφυγε από τη Μόσχα ο Παναθηναϊκός | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Πα, Ιαν 3rd, 2020

Euroleague Basketball: Νικητής έφυγε από τη Μόσχα ο Παναθηναϊκός

pao-tsska-02Πηγή: Eurokinissi

Νίκη οκτάδας πέτυχε ο Παναθηναϊκός στη Μόσχα με σκορ 102 – 106 επί της ΤΣΣΚΑ στην παράταση.

Εξαιρετικός ήταν ο Μίτογλου που σημείωσε 25 πόντους και πήρε 16 ριμπάουντ, βοηθώντας καταλυτικά την ομάδα του να πάρει τη νίκη. Πολύ καλός σε έναν ακόμα αγώνα ήταν ο Καλάθης που πέτυχε το τρίποντο της ισοφάρισης.

Η ΤΣΣΚΑ είχε το προβάδισμα στο 3ο και στο 4ο δεκάλεπτο, αλλά στα τελευταία λεπτά ο Τζέιμς δεν ήταν εύστοχος και λύγισε απέναντι στον Παναθηναϊκό που πάλεψε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.