Σαρωτική νίκη επί του Πήγασου Χιλιοδένδρου για την γυναικεία ομάδα του Πανλευκάδιου | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Ιαν 26th, 2020

Τέσσερα τέρματα σημείωσε η Αλεξάνδρα Γκίνη

3_panlefkadios_gynaikes_sfakiotes

Την δεύτερη νίκη της, με το επιβλητικό 6-1, επί του ουραγού του Ομίλου Πήγασου Χιλιοδένδρου, σημείωσε το απόγευμα της Κυριακής 26 Γενάρη 2020, στο Δημοτικό Στάδιο Σφακιωτών, η γυναικεία ομάδα του Πανλευκάδιου, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Στο οποίο στάδιο είδαμε αυτή τη φορά να λειτουργούν επιτέλους οι χώροι υγιεινής τουλάχιστον που είχαν καταντήσει Γεφύρι της Άρτας!

9_panlefkadios_gynaikes_sfakiotes

Το ημίχρονο έληξε 3-0 με τα γκολ να πετυχαίνουν για τη λευκαδίτικη ομάδα η Αλεξάνδρα Γκίνη (2) και η Αρματά. Στο δεύτερο ημίχρονο η Α. Γκίνη σημείωσε δύο ακόμη τέρματα και ένα η Κατερίνα Μανωλίτση.

11_panlefkadios_gynaikes_sfakiotes

Οι αρχικές συνθέσεις των ομάδων είχαν ως εξής:

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ: ΔΟΥΒΙΤΣΑ Ι., ΧΗΝΤΑ Μ., ΜΕΣΣΗΝΗ Ε., ΓΑΒΡΙΛΗ-ΚΟΛΥΒΑ Α., ΚΟΝΙΔΑΡΗ Τ., ΑΡΑΒΑΝΗ Δ., ΠΟΛΙΤΗ Σ.Μ., ΜΑΝΩΛΙΤΣΗ Α., ΚΟΝΔΥΛΑΤΟΥ Ν., ΑΡΜΑΤΑ Δ., ΓΚΙΝΗ Α. (Αναπληρωματικές: ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΥ-ΧΑΛΙΚΙΑ Σ., ΨΑΡΡΟΥ Μ., ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑ Ε., ΧΑΛΙΚΙΑ Ν.).

ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟΥ: ΚΟΥΤΣΙΟΥ Μ., ΣΕΛΕΜΙΔΟΥ Κ., ΤΕΡΖΙΔΟΥ Μ., ΣΙΑΔΗΜΑ Κ., ΚΑΣΤΑΝΙΔΟΥ Π., ΚΑΡΑΟΓΛΑΝΙΔΟΥ Α., ΔΡΑΚΑΚΗ Μ., ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ Α., ΓΡΟΣΔΑΝΗ Ζ., ΟΡΤΑΝΤΖΟΓΛΟΥ Α., ΣΙΧΑΝΙΔΟΥ Β. (Αναπληρωματικές: ΜΥΛΩΝΑ Ε., ΑΛΑΤΖΟΓΛΟΥ Σ., ΚΑΔΡΕΦΗ Κ.Μ., ΑΧΕΙΜΑΣΤΟΥ Δ., ΤΣΕΛΕΚΙΔΟΥ Ε.).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 2ΟΥ ΟΜΙΛΟΥ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟΥ 6-1
ΑΟ ΣΕΙΡΗΝΑ ΚΕΡΚΥΡΑ 1996 4-1
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

Ο επόμενος αγώνας του Πανλευκάδιου είναι την Κυριακή 9 Φλεβάρη στην Κέρκυρα με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα.