Σε λειτουργία οι γραμματοθυρίδες στη Νικιάνα
Σε λειτουργία έχουν τεθεί οι γραμματοθυρίδες που είχε τοποθετήσει ο Δήμος Λευκάδας έξω από το Κοινοτικό Κατάστημα Αλεξάνδρου στη Νικιάνα. Όποιος ενδιαφέρεται να αποκτήσει κλειδί σε μία από τις γραμματοθυρίδες θα πρέπει να ακολουθήσει τη διαδικασία που περιγράφεται αναλυτικά εδώ.
Παράλληλα, όπως έχει ανακοινωθεί από το κεντρικό ταχυδρομικό κατάστημα Λευκάδας, για όσους δεν διαθέτουν γραμματοθυρίδα η ταχυδρομική εξυπηρέτηση στην περιοχή της Νικιάνας γίνεται κάθε Δευτέρα από ώρα 10:30 π.μ. έως ώρα 10:45 π.μ. στο κρεοπωλείο Βλάχος – Κολυβά και από ώρα 11:30 π.μ. 12:30 μ.μ. στο καφέ Matsouka.