Έχασε στην Αμαλιάδα από τον Κόροιβο η Δόξα – Συγνώμη από τους γηπεδούχους για πέταγμα μπουκαλιού από οπαδό | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Φεβ 11th, 2024

1_koroivos

Με το παιγνίδι Κόροιβος Αμαλιάδας – Δόξα Λευκάδας ολοκληρώθηκε σήμερα Κυριακή 11 Φλεβάρη η 21η αγωνιστική της Elite League Ερρίκος Ντυνάν.

Σε όλη σχεδόν την διάρκεια του αγώνα ο Κόροιβος κρατούσε ένα προβάδισμα 5-8 πόντων, που το διεύρυνε στην 4η περίοδο με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 87-69. Είναι μια πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα της Αμαλιάδας η οποία παραμένει σε τροχιά playoff ενώ απομένουν άλλες 9 αγωνιστικές για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας.

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 43-35, 62-53, 87-69

Κόροιβος Αμαλιάδας (Λιόγας): Κουξχάουζεν 23 (5), Ναυπλιώτης 3 (1), Νοέας, Γεωργαλάς 15, Καρράς 8, Αλεξάντερ 16 (3), Δερμιτζάκης 10 (2), Κινινής, Καλαϊτζάκης 2, Πόζογλου 2, Καραγεωργίου 8, Τσίπας

Δόξα Λευκάδας (Καλαμπάκος): Ντόναλντσον 20 (3), Ερμείδης 6 (1), Γοργόνης 5 (1), Ναούμης, Σαχπατζίδης 16, Σκουλίδας 9 (3), Ευσταθιάδης 6, Βουλγαρόπουλος 2, Τζόρτζεβιτς 3, Μερμίγκης 2

Συγνώμη από τη διοίκηση του Κοροίβου

`

Στην τέταρτη περίοδο του αγώνα πετάχτηκε από την κερκίδα ένα μπουκάλι στον αγωνιστικό χώρο με την ομάδα των γηπεδούχων να αντιδρά άμεσα και να ζητά από την αστυνομία την απομάκρυνση του ανεγκέφαλου φιλάθλου.

Με ανακοίνωσή της η ομάδα της Αμαλιάδας καταδικάζει τέτοιες συμπεριφορές και ζητάει συγνώμη από την ομάδα της Δόξας:

«Δυστυχώς η απερισκεψία δυο νεαρών που βρέθηκαν σήμερα στις κερκίδες του κλειστού δεν μας αφήνουν να χαρούμε την σημερινή νίκη της ομάδας μας.

Οφείλουμε πρώτα από όλα να ζητήσουμε συγγνώμη από την Δόξα Λευκάδας και την αποστολή της ομάδας για αυτό που συνέβη.

Τέτοιες «συμπεριφορές» δεν έχουν θέση στον ΚΟΡΟΙΒΟ».