Έχασε εκτός έδρας 2-1 από την Παναχαϊκή ο Τηλυκράτης | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Σα, Φεβ 17th, 2024

Έχασε εκτός έδρας 2-1 από την Παναχαϊκή ο Τηλυκράτης

417411264_912871024172660_1947877365972912538_n

Η Παναχαϊκή επικράτησε του Τηλυκράτη με σκορ 2-1 το απόγευμα του Σαββάτου 17 Φλεβάρη για την 19η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Super League 2.

Ο Τηλυκράτης προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Τέρζι στο 39ο λεπτό του αγώνα. Η Παναχαϊκή ισοφάρισε στο 69ο λεπτό με τον Μασούρα ύστερα από εκτέλεση πέναλτι, ενώ ο Ζαμόρα πέτυχε στο 88ο λεπτό το νικητήριο τέρμα για τους γηπεδούχους.

Παναχαϊκή (Ι. Τάτσης): Κολοβούρης, Μούλντερ (46΄ Ντε Τόμας), Μπαξεβάνος, Ζαμόρα, Προύντζος, Ζέκοφ (46΄ Καραγιάννης), Νάστος (59΄Πετράκος), Πατρινός, Τραορέ (65΄ Αλιμπέ), Μασούρας, Γαϊτανίδης (46΄Πέρεθ).

Τηλυκράτης Λευκάδας (Φ. Γκέκας): Τζελέπης, Ρίζος, Ρουγκάλας, Χατζητερζόγλου, Μακρυδάκης (73′ Σπανουδάκης), Πέρεζ (90΄ Ουλμάνεν), Μπελέβωνης, Τέρζι (55′ Τόσκα), Περιστέρης (55′ Ντοναλντόνι), Φοφανά (73′ Τεγούσης), Νιφορόπουλος.

Αφήστε το σχόλιό σας

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>