Ποιοτικά ανώτερη η Καλλιθέα κέρδισε 3-0 τον Τηλυκράτη στη Νέα Σμύρνη | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Φεβ 25th, 2024

Ποιοτικά ανώτερη η Καλλιθέα κέρδισε 3-0 τον Τηλυκράτη στη Νέα Σμύρνη

athens-kallithea

Την ποιοτική της ανωτερότητα έδειξε η Καλλιθέα κόντρα στον Τηλυκράτη και χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, επικράτησε με 3-0 και διατήρησε τη σημαντική βαθμολογική διαφορά από τους διώκτες της στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου της SuperLeague 2.

Οι Κυνηγόπουλος (25′), Μουτίνιο (44′) έβαλαν τις βάσεις από το πρώτο μέρος, ενώ ο Λουκίνας στο 72ο λεπτό έδωσε διαστάσεοις θριάμβου στη νίκη των Αθηναίων.

Το φιλμ του αγώνα:

5′ Ο Λουκίνας πήρε την κεφαλιά, η μπάλα στα χέρια του Τζελέπη

7′ Εκπληκτική επέμβαση του Τζελέπη σε σουτ εντός περιοχής του Λουκίνα

12′ Ο Κότσαρης έπεσε και πρόλαβε τον Ντοναλντόνι πριν κάνει την προβολή ο επιθετικός του Τηλυκράτη

18′ Στην κόντρα οι φιλοξενούμενοι, κόπηκε η επίθεση με τους παίκτες του Αλέκου Βοσνιάδη να ζητάνε από τον διαιτητή να καταλογίσει χέρι στην προσπάθεια αμυντικού του Τηλυκράτη να σταματήσει τη φάση

25′ ΓΚΟΛ! Σουτ εντός περιοχής του Κυνηγόπουλου, ο Τζελέπης δεν κατάφερε να απομακρύνει και οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ

29′ Ο Φοφανά έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ…

35′ Κεφαλιά του Κυνηγόπουλου στο ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ…

44′ ΓΚΟΛ! Ωραίο στρώσιμο της μπάλας από τον Λουκίνα στον Μουτίνιο, με τον τελευταίο να σουτάρει και να κάνει το 2-0!

62′ Μπερδεύτηκαν μέσα στην περιοχή ο Φοφανά με τον Κόκκορη, το σουτ του πρώτου πέρασε χωρίς δύναμη άουτ…

72′ ΓΚΟΛ! Ο Νεκούλ έκανε το σουτ, ο Τζελέπης απέκρουσε όμως ο Λουκίνας στο ριμπάουντ έκανε το 3-0!

Οι συνθέσεις

Τηλυκράτης (Γκέκας): Τζελέπης, Ρίζος, Γιαννιώτης, Χατζητερζόγλου, Λαζαρίδης, Πέρεζ, Μακρυδάκης, Ντοναλντόνι (77′ Ουλμάνεν), Τέρζι (46′ Κόκκορης), Φοφανά (81′ Περιστέρης), Νιφορόπουλος (65′ Τεγούσης).

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Μπουλούλης, Μαρόττα, Τσιβελεκίδης, Καινούργιος (76′ Γερέμοβιτς), Σίλβα (56′ Τσιντώνης), Ρομαό (65′ Μουστακόπουλος), Κυνηγόπουλος, Μουτίνιο (65′ Νεκούλ), Ντεμέτριους (62′ Τόρες), Λουκίνας.

Πηγή: mikriliga.com