Ισόπαλο το ματς του Τηλυκράτη με τον Απόλλωνα Πάργας | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News

Ισόπαλο το ματς του Τηλυκράτη με τον Απόλλωνα Πάργας

4_tili

Με τον υπεύθυνο των ακαδημιών Πάνο Πολίτη στον πάγκο του, μετά την «αποχώρηση» του Θωμά Λιόλιου, ο Τηλυκράτης κλήθηκε να αντιμετωπίσει το Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014 στο γήπεδό του τον Απόλλωνα Πάργας στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας.

Ήταν ένα δυνατό ματς, αφού και οι δύο ομάδες επεδίωξαν τη νίκη για να μπορέσουν να κρατηθούν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, χωρίς όμως αντιαθλητικές συμπεριφορές, με αρκετά εκατέρωθεν λάθη αλλά και πλούσιες φάσεις μπροστά από τις εστίες των δύο ομάδων που αντάμειψαν, πιστεύουμε, τους λιγοστούς, παρά τον καλό καιρό, φιλάθλους που παρακολούθησαν τον αγώνα στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας «Πλάτωνας Γληγόρης».

Το 1-0 για τον Τηλυκράτη έκανε στο 27ο λεπτό του αγώνα με κοντινό σουτ ο Περιστέρης. Είχε προηγηθεί λίγα λεπτά νωρίτερα η κεφαλιά του Κτενά στο οριζόντιο δοκάρι μετά από χτύπημα φάουλ του Καλογερή.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 75ο λεπτό του αγώνα όταν η μπάλα έφτασε στην μικρή περιοχή στα πόδια του Βάσιου ύστερα από προηγούμενο σουτ παίχτη των φιλοξενουμένων στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Τηλυκράτη.

Καλή η διαιτησία του Νίκου Ρούσου, παρά τις εκατέρωθεν διαμαρτυρίες, ιδιαίτερα σε ακυρώσεις γκολ από θέσεις οφσάιντ.

Εντύπωση μας προξένησε η δυναμική παρουσία της Νικιάνας, με τα δικά της λάβαρα, στο μπλοκ των φιλάθλων του Τηλυκράτη.

Για τα αποτελέσματα των αγώνων και τη βαθμολογία της 8ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας κάντε ΚΛΙΚ ΕΔΩ.