Απομακρύνθηκε το ευρωπαϊκό όνειρο για τη Νίκη Λευκάδας | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Πε, Σεπ 23rd, 2021

Απομακρύνθηκε το ευρωπαϊκό όνειρο για τη Νίκη Λευκάδας

w23-205311image1

Βαριά εντός έδρας ήττα υπέστη η Νίκη Λευκάδας, στο πρώτο της αγώνα με την Ουνιβερσιτάς Πεάτς, στα προκριματικά του EuroCup Γυναικών. Η ελληνική ομάδα ηττήθηκε με 63-80, βλέποντας την υπόθεση πρόκριση στους ομίλους της διοργάνωσης να δυσκολεύει, καθώς στον δεύτερο αγώνα στην Ουγγαρία (29/9) καλείται να καλύψει τη διαφορά των 17 πόντων.

Με την άμυνα να… υπολειτουργεί, η Νίκη Λευκάδας έχασε την επαφή με την Πεάτς από τη δεύτερη περίοδο, αδυνατώντας να επιστρέψει στη διεκδίκηση της νίκης και βλέποντας την ουγγρική ομάδα να κυριαρχεί σε όλο το 40λεπτο, φτάνοντας άνετα στο τελικό 63-80.

Τα δεκάλεπτα: 10-13, 23-37, 40-54, 63-80

Η σύνθεση της Νίκης Λευκάδας: Δανδουλάκη Μ., Κονσταντίνοβα 3, Ντάλα 7(1), Οντουάιερ 6, Θόρντον 24, Δανδουλάκη Α., Μακμπράιντ 20(4), Τζανετάτου 3(1).

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΑ – ΘΟΔΩΡΗΣ ΨΩΜΑΣ

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.