«Άλωσε» την Λευκίμμη και έπιασε κορυφή ο Τηλυκράτης | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Φεβ 5th, 2023

«Άλωσε» την Λευκίμμη και έπιασε κορυφή ο Τηλυκράτης

Η ΑΕ Λευκίμμης έχασε για πρώτη φορά, φέτος, στην έδρα της, με 4-2, από τον Τηλυκράτη στο ντέρμπι του Ιονίου – Έπιασε τον ΑΟ Υπάτου στην κορυφή η ομάδα της Λευκάδας

tilikratis

Σε κακό φεγγάρι βρίσκεται τις τελευταίες αγωνιστικές η ΑΕ Λευκίμμης. Η κερκυραϊκή ομάδα, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής, γνώρισε την πρώτη εντός έδρας ήττα της στη σεζόν, με 4-2 από τον δυνατό, πάντως, Τηλυκράτη κι έτσι έμεινε για τέταρτη συνεχόμενη αγωνιστική δίχως νίκη.

Η αλήθεια, ωστόσο, είναι πως το ματς στη Λευκίμμη ήταν εντυπωσιακό. Με τους φιλοξενούμενους να κλειδώνουν το διπλό τους στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Ο Τηλυκράτης προηγήθηκε με πέναλτι του Τόσκα στο 13ο λεπτό, όμως, στο 47’ η ΑΕΛ έφερε το ματς στα ίσια με τον Γαστεράτο.

Οι Λευκαδίτες βρήκαν, στη συνέχεια, δυο τέρματα στο επόμενο διάστημα με τους Σκιαδά (61’) και Γκουντρουμπή (86’) και φάνηκαν να “καθαρίζουν”, όμως, ο Βέρμπης με πέναλτι στο 91’ μείωσε…

Εντέλει, όμως, ο Κατσής στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων έβαλε οριστικό τέλος στην αναμέτρηση.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Ζιούτος από το Ηράκλειο, με βοηθούς τους Ορέστη Ευαγγέλου και Αριστείδη Πασιά από την ΕΠΣ Ηπείρου.

Πηγή: corfusports via mikriliga.com