Χωρίς αγωνιστικές εξάρσεις η νίκη του Τηλυκράτη επί του Λούρου | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News

Χωρίς αγωνιστικές εξάρσεις η νίκη του Τηλυκράτη επί του Λούρου

5_tilikratis_louros

Σε ένα μέτριο αγώνα χωρίς εκατέρωθεν αγωνιστικές εξάρσεις, καίτοι ο καιρός πρόσφερε ιδανικές συνθήκες, ο Τηλυκράτης επικράτησε χθες, Σάββατο 13 Δεκέμβρη 2014, στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας με σκορ 2-0 επί του Θριάμβου Λούρου.

Το ματς διεξήχθη στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας. Δίκαιο το αποτέλεσμα, αφού η τοπική ομάδα της Λευκάδας που βρίσκεται στο στάδιο της ανασυγκρότησης, φάνηκε πιο συγκροτημένη στο γήπεδο και είχε συνολικά περισσότερες ευκαιρίες μπροστά στα γκολπόστ των φιλοξενουμένων.

Στο 5΄ του δευτέρου ημιχρόνου ο Ανδρέας Κτενάς με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής σημείωσε το 1-0 αιφνιδιάζοντας τον τερματοφύλακα του Λούρου. Στο 66΄ ο Γιώργος Ρεκατσίνας διπλασίασε τα τέρματα όταν η μπάλα έφτασε στα πόδια του μετά από χτύπημα κόρνερ και αφού πρώτα η μπάλα βρήκε τα πόδια άλλου παίχτη του Τηλυκράτη.

Στο Β΄ ημίχρονο Θρίαμβος Λούρου έπαιξε με 10 παίχτες ύστερα από αποβολή παίχτη του, μετά από δεύτερη κίτρινη κάρτα, στην εκπνοή του Α΄ ημιχρόνου.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό ο Τηλυκράτης βρίσκεται με 26 βαθμούς στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον ΠΣ Πρέβεζας που έχει όμως έναν αγώνα λιγότερο. Την 1η θέση συνεχίζει να καταλαμβάνει με 28 βαθμούς ο Πανλευκάδιος, παρά την ισοπαλία στην Καρυά με την τοπική ομάδα, και ακολουθεί με έναν βαθμό λιγότερο το Καναλάκι.

Για τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της 13ης Αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας κάντε κλικ ΕΔΩ