Τελικός Κυπέλλου ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας: Έχασε στα πέναλτι ο Τηλυκράτης | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News

Τελικός Κυπέλλου ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας: Έχασε στα πέναλτι ο Τηλυκράτης

Το Κύπελλο ξανά στον Εθνικό Φιλιππιάδας

824fffff843f92f3691547a22ceb83cc_XL

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας είναι ο Κυπελλούχος της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας για τη σεζόν 2015-2016, καθώς στον τελικό που διεξήχθη την Τετάρτη στο δημοτικό στάδιο Πρέβεζας «Αθανασία Τσουμελέκα», επικράτησε του Τηλυκράτη Λευκάδας στη διαδικασία των πέναλτι (0-0 καν. διάρκεια, 1-1 στην παράταση, 7-6 στα πέναλτι) και σήκωσε το τρόπαιο και πάλι έπειτα από την αγωνιστική περίοδο 2012-13.

12736024_10153494348432648_1787288900_n

Η ομάδα της Λευκάδας προηγήθηκε στο σκορ στο 94΄ (πρώτο ημίχρονο της παράτασης) με πλασέ του Ορφανού και στο 119΄ (β” ημιχρ. παράτασης) ισοφάρισε ο Άτσκα.

12722161_10153494348507648_286777864_n

Ο Μπαντής απέκρουσε το πέναλτι του Σκαμνέλου στη σχετική διαδικασία (η 7η κατά σειρά εκτέλεση) και χάρισε το Κύπελλο στην ομάδα του.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ, φωτογραφίες και βίντεο από το «Αθανασία Τσουμελέκα» τις επόμενες ώρες στο atpreveza.gr