Νίκες για Τηλυκράτη και Οδυσσέα Νυδριού | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Μαρ 21st, 2010

Νίκες για Τηλυκράτη και Οδυσσέα Νυδριού

Με σκορ 1-3 κέρδισε ο Τηλυκράτης την ιστορική ομάδα της Αναγέννησης Άρτας στο σημερινό κυριακάτικο αγώνα της 26ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου του περιφερειακού πρωταθλήματος που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας.

Με τον αέρα του κυπελλούχου της κατηγορίας -ο αγώνας κυπέλλου έγινε την Τετάρτη- ο Τηλυκράτης μπήκε δυναμικά στο παιγνίδι και έδειξε τις διαθέσεις του από τα πρώτα μόλις λεπτά. Το 0-1 ήρθε γρήγορα -στο 2′ λεπτό του αγώνα- ύστερα από εύστοχο κτύπημα φάουλ του Γραμματικόπουλου. Στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο του β” ημιχρόνου ο Τηλυκράτης διπλασίασε τα τέρματα με τον Θεράπο στο 58’… για να ακολουθήσει ο Σαχινίδης, τρία λεπτά αργότερα, διαμορφώνοντας το σκορ σε 0-3. Η Αναγέννηση μείωσε τα τέρματα σε 1-3, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, λίγα λεπτά προτού λήξει ο αγώνας.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα της Λευκάδας βρίσκεται με 47 βαθμούς στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας 10 βαθμούς διαφορά από τον πρωτοπόρο του ομίλου Ναυπακτιακό Αστέρα.

Νίκη με σκορ 2-1 και για τον Οδυσσέα Νυδριού, που έπαιζε σήμερα με τον Αστέρα Ρόκκα, στο Δημοτικό Στάδιο Νυδριού.

Η ομάδα του Νυδριού βρίσκεται τώρα με 37 βαθμούς στη 10η θέση -ισοβαθμεί με το Μεσολόγγι και το Σούλι Παραμυθιάς- του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας 6 βαθμούς διαφορά ασφαλείας από την ομάδα του Άραχθου Παχυκαλάμου που οδηγεί τη ζώνη του υποβιβασμού.