Ο ΑΣ Ελπίδες Λευκάδας για τα παιγνίδια της Κυριακής 15 Ιανουαρίου 2023 | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Δε, Ιαν 16th, 2023

Ο ΑΣ Ελπίδες Λευκάδας για τα παιγνίδια της Κυριακής 15 Ιανουαρίου 2023

323046196_893101695168502_2367753311543776133_n

Στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ18 κοριτσιών μας με τον Παναιτωλικό ΓΦΣ, ο αγώνας κατοχυρώθηκε στην ομάδα μας Ελπίδες Λευκάδας με 3-0. Η ομάδα του Παναιτωλικού δεν έδωσε το παρόν στον προγραμματισμένο αγώνα με την ομάδα μας, ο οποίος είχε ορισθεί την 15/1/2023 στο ΔΑΚ Λευκάδας 16:00

📌Επόμενη αγωνιστική την 22/01/23 ώρα 18:00 στο γήπεδο Μεσολογγίου με την ομάδα Λέων ΑΣ.

4η αγωνιστική πρωταθλήματος Β΄ Εθνικής για τους άντρες μας, σε εντός παιχνίδι με τον Α.Ο. Πρέβεζας με 1-3 σετ.

Η ομάδα μας αντέδρασε θετικά και ανταγωνιστικά, μετά από την κακή μας εμφάνιση στην Ηγουμενίτσα. Τα αγόρια μας, πάλεψαν με πάθος σε όλη την διάρκεια του αγώνα, παίζοντας με μεγάλη ένταση και σωστή διαχείριση του ρυθμού, δυσκολεύοντας πάρα πολύ τον αντίπαλο. Οι λεπτομέρειες σε 2 σετ μας στέρησαν την νίκη.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας για την εμφάνιση τους, καθώς και συγχαρητήρια στην ομάδα της Πρέβεζας για την νίκη.

Συνεχίζουμε με τους ίδιους ρυθμούς και την πίστη για νίκες και καλές εμφανίσεις.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ: 1ο σετ 25-23, 2ο σετ 22-25, 3ο σετ 13-25 4ο σετ 19-25.

Προπονητής: Κυριαζής Χρύσανθος

Αρέθας Χ., Γαντζίας Δ., Γκρέστα Φ., Δασκαλόπουλος Α., Καρβελάς Α., Κατωπόδης Β., Κοντογιώργης Ι., Μάνθος Π., Φωτεινός Α.

📌Επόμενη αγωνιστική την 22/01/23 ώρα 14:00 στο ΕΑΚ Κέρκυρας, με τον Α.Σ. ΒΟΛΙΣ.