Νίκησε εκτός έδρας την Μπαρτσελόνα ο Ολυμπιακός με 88-96 | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Τρ, Δεκ 8th, 2020

Νίκησε εκτός έδρας την Μπαρτσελόνα ο Ολυμπιακός με 88-96

olympiakos-mpartselona-2Πηγή: Eurokinissi

Σημαντική νίκη εκτός έδρας με σπουδαία εμφάνισε σε ένα πολύ καλό αγώνα πέτυχε ο Ολυμπιακός στην Ισπανία νικώντας με 88-96 την Μπαρτσελόνα.

Οι αθλητές του Ολυμπιακού μπήκαν εντυπωσιακά στον αγώνα σημειώνοντας 12-0 στα πρώτα λεπτά και διατήρησαν το προβάδισμα στο σκορ μέχρι το τέλος, κυρίως λόγω της ευστοχίας στην επίθεση.

Η Ομάδα της Μπαρτσελόνα αντέδρασε στο 2ο δεκάλεπτο πετυχαίνοντας συνολικά 30 πόντους αλλά δεν κατάφερε να προηγηθεί ούτε και να σταματήσει το ρυθμό του Ολυμπιακού. Ο αγώνας κρίθηκε στις τελευταίες επιθέσεις με τον Ολυμπιακό να είναι ψύχραιμος και να καταφέρνει να βελτιώσει την βαθμολογία του στη διοργάνωση.