Νίκησε και τον Ερυθρό Αστέρα εκτός έδρας ο Ολυμπιακός | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Πε, Δεκ 10th, 2020

Νίκησε και τον Ερυθρό Αστέρα εκτός έδρας ο Ολυμπιακός

erythros-asteras-olympiakos-3Πηγή: Eurokinissi

Στα 6 τελευταία δευτερόλεπτα κρίθηκε ο αγώνας μπάσκετ μεταξύ του Ερυθρού Αστέρα και του Ολυμπιακού στο Βελιγράδι και ενώ το σκορ ήταν 79-79.

Η τελευταία επίθεση ήταν για τον Ολυμπιακό που με λέι απ και κερδισμένο φάουλ από τον Πρίντεζη πήρε τη νίκη με 79-81, η ελεύθερη βολή ήταν άστοχη.

Στην αρχή του αγώνα ο Ερυθρός Αστέρας ήταν εκρηκτικός σε άμυνα και επίθεση και σημείωσε 30 πόντους στο 1ο δεκάλεπτο, ενώ ο Ολυμπιακός είχε 16 πόντους.

Σταδιακά ο Ολυμπιακός κέρδιζε έδαφος και μείωσε την διαφορά στο σκορ μιας και ο Ερυθρός Αστέρας έχανε την ευστοχία σε σουτ τριών πόντων.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο αγώνας ισορρόπησε και στο 4ο ο Ολυμπιακός πέρασε μπροστά στο σκορ. Οι δύο ομάδες διεκδίκησαν τη νίκη μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο, με πιο τυχερό τον Ολυμπιακό.